W dzisiejszych czasach już nie ma feminizmu

by - października 17, 2017

szary plaszcz stylizacja

coat - sh
top - Terranova
skirt - sister's
bag - sister's

Feminism - the radical notion that women are people

Jeszcze przed przeczytaniem wywiadu na temat feminizmu, którego udzieliła aktorka Maisie Williams znana przede wszystkim z roli Aryi w serialu Gra o Tron długo rozmyślałam nad pojęciem feminizmu.

Even before reading the interview about feminism, which gave an actress Maisie Williams known primarily from the role of Arya in the series Game of Thrones I have considered the concept of feminism for a long time.

blekitna torebka

Sądziłam, że tylko ja nie rozumiem tego określenia. W dzisiejszych czasach albo jesteś normalnym człowiekiem, albo seksistą - właśnie tak podsumowała tę dyskusję Maisie.
Jak Wikipedia określa feminizm:
ideologia, kierunek polityczny i ruch społeczny związany z równouprawnieniem kobiet.
A jak określa termin równouprawnienie kobiet:
zwiększenie udziału kobiet w życiu publicznym, zapewnienie im dostępu do szkół średnich i wyższych, poszerzenie ich aktywności zawodowej.

I thought only I didn't understand this term. In these days, you are either a normal man or a sexist - this is what Maisie said.
Wikipedia defines feminism as:
ideology, political direction and social movement related to the equality of women.
And as the term equals women:

to increase the participation of women in public life, to provide them with access to secondary and higher education, and to increase their professional activity.

granatowa bluzka burgundowa spodnica

To chyba mówi samo za siebie. Skoro ludzie na całym świecie powinni mieć takie same prawa, to chyba nie jest niczym niezwykłym, że kobiety to również ludzie. 
Nie czuję się zniewolona, więc nie czuję potrzeby, aby się wyzwalać. Przez całe życie to raczej kobiety odczuwają, że mają większe przywileje. Mężczyźni otwierali mi drzwi, w szkole to zawsze dziewczynki częściej chwalono i w rodzinie zawsze kobiety traktowano z ogromnym szacunkiem. Jednak historia pokazuje, że kiedyś było całkiem inaczej. Pierwsza amerykańska kobieta lekarz Elizabeth Blackwell otrzymała tytuł doktora medycyny dopiero w 1849 roku. Wiele uczelni odmawiano jej przyjęcia, ponieważ... była kobietą. W tamtych czasach płeć piękna naprawdę miała o co walczyć. Ale przecież kiedyś i niewolnictwo było na porządku dziennym.

I think it's talking for itself. Since people all over the world should have the same rights, it's probably not unusual for women to be human too.
I don't feel enslaved, so I don't feel the need to release myself. Women are more likely to have more privileges than others. Men opened the door, in school it was always girls more often praised and in the family always women were treated with great respect. But history shows that it used to be quite different. The first American woman doctor Elizabeth Blackwell received a doctorate in medicine only in 1849. Many colleges were denied admission because ... she was a woman. At that time, the sex of beauty really had to fight. But once and racism and slavery were on the agenda. 

granatowa bluzka burgundowa spodnica

Twórców feministycznych koszulek oskarżyli o wykorzystywanie niewolniczej pracy kobiet w Bangladeszu. Nie tylko kobiety robią tam koszulki, ale też mężczyźni i obie grupy zarabiają tam tyle samo. Nie od dziś wiadomo, że wielkie koncerny szukają na świecie taniej siły roboczej.
Moim zdaniem słowa Maisie nie są niczym rewolucyjnym. To bardzo dojrzała i charyzmatyczna młoda aktorka, która wykorzystuje swoją możliwość do dotarcia do dużej ilości osób. 
Jednak chyba nie ma potrzeby nazywać kogoś feministką jakby to była jakaś obelga. To wiąże się wyłącznie z równouprawnieniem, dostępem do edukacji, prawa głosu. Coś, co powinni mieć wszyscy ludzie.

Feminist shirt makers have accused the use of slave labor in Bangladesh. Not only are women making t-shirts there, but men and both groups make up the same amount. It's not known today that big companies are looking for cheap labor in the world.
In my opinion, Maisie's words are not revolutionary. This is a very mature and charismatic young actress who uses her ability to reach a large number of people.
However, there is no need to call someone a feminist as if it were an insult. This only applies to equality, access to education, voting rights. Something that everyone should have.

granatowa bluzka burgundowa spodnica

Jesteśmy po prostu inni. Wiadomo, że kobieta musi na jakiś czas zrezygnować z pracy, kiedy jest w ciąży, a podczas wojny to właśnie mężczyźni ginęli w trakcie walki. Nie ma potrzeby zmuszać dziewczynkę do zabawy statkami kosmicznymi, ani chłopca do zabawy lalkami, jeśli nie mają na to ochoty. Moim zdaniem nie ma już czegoś takiego, jak feminizm.

We are just different. It's known that a woman must give up work for a while when she is pregnant, and during the war it is the men who died during the fight. There is no need to force a girl to play with spaceships or a boy to play with dolls if they do not want to. In my opinion, there is no such thing as feminism.

granatowa bluzka burgundowa spodnica

granatowa bluzka burgundowa spodnica

granatowa bluzka burgundowa spodnica

granatowa bluzka burgundowa spodnica

szary plaszcz

granatowa bluzka burgundowa spodnica

szary plaszcz

szary plaszcz

You May Also Like

21 komentarze

 1. Czasami za dużo powstaje halo na temat feminizmu a nie jest on jakimś strasznym wyzwoleniem kobiet...po prostu sobie istnieje i osoby feministyczne zaraz nie są za pogrzebaniem władzy mężczyzn a po prostu by było równouprawnienie...którego tak bardzo nie widzą niektóre kobiety bądź mężczyźni. Wolą wstrzyniać kłótnie nie warte zachodu o to, kogo funkcja ważniejsza, czemu kobiety dostają taką a taką pracę, dlaczego to a dlaczego tamto...
  Każdy inny, ważne by tej innosci nie tępić.
  Ładny i fajny blog

  Pozdrawiam
  FotoHart

  OdpowiedzUsuń
 2. Super stylizacja, a co do feminizmu to wydaje mi się, że obecnie patrząc z perspektywy naszego kraju kobiety są dobrze traktowane :)

  nouw.com/roksanaryszkiewicz

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja sama się często zastanawiam co tak naprawdę rozumiem z tego wszystkiego i czy wgle chce zacząć rozumieć w tym natłoku. Ładny masz płaszzyk :)

  Pozdrawiam
  Sara's City

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakoś nie lubię feministek ;).
  Zazwyczaj gadanie kończy się gdy trzeba wnieść pralkę na 3 piętro a windy nie ma xD.
  To moje zdanie.
  A co do stylizacji bardzo mi się podoba płaszcz!

  OdpowiedzUsuń
 5. AAAAH, jak ja uwielbiam zdjecia w takim otoczeniu *.*

  sensiblees.pl ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. ładnie

  http://nouw.com/hyggelifestyle

  OdpowiedzUsuń
 7. bardzo podoba się mi torebka:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe spostrzeżenie :)
  W sumie to jest w tym prawda, wcześniej kobiety naprawdę miały o co walczyć, były to kluczowe rzeczy, teraz wszystko to mamy, a dalej szukamy praw.

  http://live-telepathically.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 9. Amazing post!!!

  Would you like if we were to follow each other ? I would be happy . this is my link https://bysinkj.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie wyglądasz! Uwielbiam takie jesienne sesje :)

  Mam nadzieję, że wpadniesz również do mnie!
  www.spiked-soul.pl


  Elwira Charmuszko

  OdpowiedzUsuń
 11. Piękne jesienne zdjęcia :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Cudowna jesień w tle ^^
  Ja nie wiem, co mam już o tym wszystkim myśleć... przecież np w Polsce mamy Panią Premier...
  olusiek-blog.blogspot.com- klik!

  OdpowiedzUsuń
 13. Genialny wpis, a zdjęcia perfekcyjne :) Pozdrawiam ♡

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie to Kochana wszystko opisałaś, post daje dużo do myślenia :)
  Do tego piękne zdjęcia.
  Buziaki

  OdpowiedzUsuń
 15. Prosto i klasycznie - taki styl lubię :)
  Zapraszam do siebie migliorevita.blogspot.com :)

  OdpowiedzUsuń
 16. fajna stylizacja

  http://nouw.com/skucinska

  OdpowiedzUsuń

Blogaski

Jestem tu:

SpisBlog

zblogowani

zBLOGowani.pl