Autumn DIY

autumn_diy

 Długie jesienne wieczory są doskonałą okazją do tego, aby spędzić wolny czas w kreatywny sposób. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić sposoby na to, jak w ciekawy sposób możemy ozdobić zwykłe słoiczki i zrobić z nich świeczniki. Nie potrzebujecie do tego drogich sprzętów! To będą tanie i szybkie pomysły.

Long autumn evenings are a great way to spend your free time in a creative way. Today I would like to show you how to decorate ordinary jars and make candles from them in an interesting way. You don't need expensive equipment! It will be cheap and quick ideas.

autumn_diy

Zaopatrzcie się w najzwyklejsze słoiczki, jakie znajdziecie. Mogą być wysokie albo niskie, to zależy jakie świeczniki chcecie wykonać. Do klejenia będziecie potrzebować klej na gorąco w pistolecie lub klej rękodzieło. Wikolu nie próbowałam, ale może też się nada. Liście, gałązki, ozdobne sznureczki... To są tylko przykłady tego, czym możecie ozdobić świeczniki.

Take a look at the most common jars you will find. They may be high or low, it depends on which candles you want to perform. For gluing you will need hot glue in a gun or glue handicraft. Wikol did not try, but it can also be used. Leaves, twigs, ornamental strings ... These are just examples of what you can decorate the candlesticks.

autumn_diy

Pierwszym świecznikiem, który zrobiłam jest słoiczek z przyklejonymi liśćmi. Wydaje się być dość banalne, ale efekt może być zaskakujący! Muszę przyznać, że sklejenie liści nie było łatwe, ponieważ ciągle się wyginały, więc musiałam je trzymać przy słoiku kilka minut. Kiedy już klej wysechł, przewiązałam świecznik wstążką i zapaliłam świeczkę. Jak Wam się podoba efekt?

The first candle I made was a jar with stuck leaves. It seems pretty banal, but the effect can be surprising! I have to admit that sticking leaves was not easy because they were constantly bent, so I had to keep them at the jar for a few minutes. As soon as the glue dried, I tied the candlestick with a ribbon and lit the candle. How do you like the effect?

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

Do klejenia gałązek użyłam kleju na gorąco, ponieważ dzięki temu będą się o wiele dłużej trzymać. Aby je przyciąć musimy oczywiście użyć sekatora, ponieważ grubsze gałązki były o wiele dłuższe. Tym razem nie użyłam wstążeczki, ale myślę, że taki świecznik wygląda bardzo ciekawie.

I used hot glue to glue the twigs, because they will keep a lot longer. To cut them we must of course use a pruning shears because thicker twigs are much longer. This time I did not use a ribbon, but I think that candlestick looks very interesting.

autumn_diy

autumn_diy

Do malowania słoików najlepiej nada się farba do szkła, ale ja użyłam farby akrylowej, ponieważ takiej nie posiadałam. Jeżeli nie chcecie mieć widocznych ciapek spowodowanych fakturą pędzla, możecie użyć farby w sprayu. Mnie jednak bardzo te ciapki zauroczyły. W dodatku kolor jest taki jesienny!

To paint the jars is best to paint the glass, but I used acrylic paint, because I did not have the glass one. If you do not want to see visible spots due to the texture of the brush, you can use spray paint. But I was very attracted to these strains. In addition, the color is so autumnal!

autumn_diy

A tak prezentują się wszystkie świeczniki. Który pomysł najbardziej Wam się spodobał?

And so are all the candlesticks. Which idea did you most like?

autumn_diy

Jesień nie jest moją ulubioną porą roku, ale jej klimat sprawia, że jest bardzo magiczna i tajemnicza. Łączy w sobie Halloween, zbieranie cukierków, przebieranki, wycinanie świeczników z dyni, a także deszczową i niezbyt przyjemną pogodę. Jest zbyt zimno, aby wyjść na zewnątrz, dlatego warto zaopatrzyć się w książki, notesy, gry planszowe lub ozdobić swój dom w fajny sposób. Sprawmy, aby jesień nie kojarzyła się tylko z zimnem, ale także z ciekawie spędzonym czasem.

Autumn is not my favorite season, but its climate makes it very magical and mysterious. It combines Halloween, picking up candy, dressing up, cutting pumpkin candles, and rainy and not very pleasant weather. It's too cold to go out, so book your books, notebooks, board games or decorate your home in a cool way. Let's make autumn not only associate with the cold, but also with interesting time.

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

autumn_diy

Komentarze

 1. Jej, jakie piękne świeczniki. Cuda!

  OdpowiedzUsuń
 2. Genialne!
  Próbowałam robić to z gałązkami rok temu i niestety nie wyszło mi tak ładnie jak tobie :)

  http://live-telepathically.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj w tym roku. :) Może akurat wyjdzie fajne DIY

   Usuń
 3. Wyglądają prześlicznie! Pokażę te fotki siostrzenicy,może ją zainspirują do zrobienia czegoś podobnego i będzie miała fajny pomysł do zagospodarowania wolnego czasu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow, niby nic, a wyglądają naprawdę fajnie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Użyłam do tego najtańszych rzeczy :)

   Usuń
 5. Wszystkie bardzo mi się podobają, ale chyba najbardziej ten z gałązkami! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne inspiracje, bardzo lubię tworzyć coś z niczego. Zainspirowałaś mnie :) Obserwuje blog i zapraszam do mnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawe pomysły na świeczniki :)
  https://drawing-myhobby.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 8. Mój ulubiony to świecznik z patyczkami. Na pewno go zrobię. Dziękuję za inspirację. Będę zaglądać znacznie częściej. Tylko mam pytanko. Czy te patyczki się nie spalą jak słoiczek się nagrzeje?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłam test i zapaliłam świeczkę na kilka godzin. Nic się na razie nie stało. :) Myślę, że gałązki a świeczkę dzieli w miarę grube szkło słoika i raczej nie ma ryzyka, aby coś się zapaliło.

   Usuń
 9. Świetne są te wszystkie propozycje bardzo mi przypadły do gustu :) chętnie zrobię coś podobnego :))

  OdpowiedzUsuń
 10. świetnie wyglądają te świeczniki, bardzo fajne pomysły:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Śliczne świeczki i inspiracje, uwielbiam sobie je zapalać w szczególności w taką pogodę, jaka jest teraz. Obserwuje Twojego bloga, i z pewnością zostanę na dłużej.
  Pozdrawiam cieplutko ♥
  Jeśli będziesz miała chwilkę zapraszam na recenzjella.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie! Świeczki to dobry pomysł, aby w pokoju zrobiło się trochę przytulniej :)

   Usuń
 12. Super DIY! Bardzo podoba mi się ten pomysł świecznika z gałązkami :)

  https://w-nikeblog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 13. Akurat jesień to moja ulubiona pora roku i kocham ją całym sercem. :-D Świeczniki są cudowne!!! Tak mi się podobają, że chyba zaraz będę musiała jakiś zrobić. :-D Piękne po prostu i takie domowe ciepło oddają.. :-) Obserwuję.

  OdpowiedzUsuń
 14. Proste, a jakie efektowne <3
  Z chęcią dołączam do obserwatorów :)

  OdpowiedzUsuń
 15. WOW, piękne! Chyba zrobię sobie takie do pokoju. Wygląda to świetnie.

  https://livetourevel.blogspot.com/2017/11/fit-couple.html

  OdpowiedzUsuń
 16. Gratuluje świetnego bloga.
  Chętnie podejmę z Tobą współpracę.
  Proszę o kontakt na maila:
  info@paywin.pl

  OdpowiedzUsuń
 17. Naprawdę świetne pomysły!
  Zapraszam do mnie na nowego pościka <3
  Mój blog <3
  Mój instagram<3

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

stylowanka na Instagramie