Malowanie kawą

coffee_art
Słyszeliście kiedyś o malowaniu kawą? Jeśli nie, to chciałabym Wam pokazać coś, co od niedawna polubiłam. Kawę możemy nie tylko pić i wykorzystywać do wypieków, ale także malować nią. Jest to bardzo podobne do malowania akwarelami, ale kawą uzyskamy jedynie odcienie brązu. Jest to bardzo ciekawy sposób na sztukę.

Have you ever heard of coffee painting? If not, then I would like to show you something that I recently liked. We can not only drink and use coffee for baking, but also paint it. This is very similar to watercolor painting, but with coffee we will only get the shades of bronze. This is a very interesting way of art.

coffee_art

Już jakiś czas temu widziałam obrazy malowane kawą. Bardzo mnie one zainspirowały, ale wydawało mi się to bardzo trudne i nie byłam pewna jak się za to zabrać. W końcu się przekonałam, zalałam czarną kawę, zrobiłam szkic i zaczęłam malować. Najbardziej spodobało mi się to, że kawa zostawia na kartce takie delikatne obramowanie i spadające liście lub płatki kwiatów wyglądają dzięki temu świetnie!

Some time ago I saw paintings painted with coffee. They were very inspirational to me, but I thought it was very difficult and I wasn't sure how to go about it. In the end I found myself pouring black coffee, I made a sketch and started painting. I liked the fact that the coffee leaves on the paper such delicate border and falling leaves or flower petals look so great!

coffee_art

Osobiście lubię malować akwarelami, najbardziej do mnie przemawiają. Nigdy nie malowałam farbami olejnymi, słyszałam że schną nawet kilka dni, więc nie miałabym do nich cierpliwości haha. Wiem, że jeszcze dużo mi brakuje do tego, aby świetnie malować, ale bardzo chciałam wypróbować kawową sztukę.

Personally, I like to paint with watercolors, they most speak to me. I've never painted oil paints, I've heard they're drying up for a few days, so I wouldn't have the patience with them haha. I know that I still have a lot to be the best, but I really wanted to try coffee painting.

coffee_art

Jak malować kawą:
Potrzebujecie przede wszystkim grubego papieru, najlepiej do akwareli. O gramaturze przynajmniej 160-250 g/m2. Ja zakupiłam blok A4 oraz A5. Możecie też malować na zwykłych kartkach, ale nie będą to trwałe rysunki, w dodatku mogą przemoknąć od kawy i wody. Zaopatrzcie się także w fajne, cienkie pędzle. Najcieńsze przydadzą się do wypełnienia małych elementów, zrobienia kropek, ciapek itd. No i oczywiście potrzebujecie jeszcze najzwyklejszej, czarnej kawy. Fusiastej! Ja sama takiej nie piję, więc nie będzie szkoda wylać ją na papier. Aby uzyskać jasny kolor nasypcie mniej kawy, a dolejcie więcej wody, odwrotnie jest z ciemniejszym. Nie przejmujcie się, jeśli podczas pociągnięć pędzlem na kartce zostaną fusy. Kiedy kawa wyschnie z łatwością można je usunąć z obrazka.

How to paint with coffee:
You need mostly thick paper, preferably for watercolors. Weight of at least 160-250 g / m2. I bought a block of A4 and A5. You can also paint on plain paper, but they will not be durable drawings, and they can get wet from coffee and water. Take a look at the cool, thin brushes. Thin ones are useful for filling small items, making dots, sticks, etc. And of course, you still need the most ordinary black coffee. I don't drink it myself, so it would not be a pity to pour it on paper. To get a bright color, fill in less coffee, and add more water, the opposite is darker. Do not worry if the brush strokes on the sheet will be filled. When the coffee dries out easily, it can be removed from the picture.

coffee_art

Te długie, jesienne wieczory sprawiają, że możemy robić to, na co przez wakacje nie mieliśmy czasu. Ja teraz najbardziej polubiłam DIY, ale rysować uwielbiam od dziecka, więc tego też nie będę zaniedbywać.

These long, autumn evenings make us able to do what we didn't have the time for. Now I like DIY but I love to draw from a childhood, so I will not neglect it either.  someone like that.

coffee_art

A Wy co dzisiaj zrobicie z kawy?

And what do you do today with coffee?

coffee_art

coffee_art

coffee_art

coffee_art

coffee_art

coffee_art

coffee_art

Komentarze

 1. Bardzo fajnie Ci wyszły te prace :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Jestem zakochana w tych pracach! Nawet nasza Ola się na nich znalazła <3

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetne!!
  https://drawing-myhobby.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. wow, jestem w szoku.. to wygląda tak rewelacyjnie że wow! :))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Musisz kiedyś spróbować kawowego malowania ❤

   Usuń
 5. Kiedyś również malowałem kawą gdy wylała mi się na karton i postanowiłem ją jakoś wykorzystać :) U ciebie efekty są o niebo lepsze :)

  tutajjestem-lekkomyslny.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Wow! Mega pięknie to wygląda!

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz talent! prace wyglądają świetnie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, ale w rzeczywistości to tylko kilka pociągnięć pędzlem :)

   Usuń
 8. Efekt jest niesamowity! Aż chyba sama spróbuję. :D

  Pozdrawiam
  https://by-venvs.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Spróbuj koniecznie! I pochwal się efektem ❤

   Usuń
 9. Kochana, masz świetny talent! Ile ja bym dała, żeby chociaż narysować prosto kwadrat haha. Efekt jest niesamowicie piękny. Pozdrawiam, poulciak.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Myślę, że Ty również masz talent do czegoś równie ciekawego ❤

   Usuń
 10. ładne rysunki

  http://nouw.com/skucinska

  OdpowiedzUsuń
 11. Beautiful! I love it!

  New follower! Follow back? ;)
  🍁🍂 MARY MARÍA STYLE 🍂🍁

  OdpowiedzUsuń
 12. nie miałam pojęcia o tej technice :) świetne prace :) gratuluję talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja dosc niedawno się o niej dowiedziałam :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Jejku, mega fajny efekt! Bardzo mi się podoba!:))

  https://malusiawerusia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 15. Twoje prace skradły moje serce! Pięknie wyszło<3
  Bardzo kreatywnie!

  OdpowiedzUsuń
 16. Rewelacyjnie klimatyczne prace. Miło się patrzy.

  OdpowiedzUsuń
 17. Widziałam już kilka prac na Twoim instagramie i jestem w szoku, że kawą da się zrobić takie cuda :o
  MÓJ KANAŁ NA YT-KLIK
  NOWY POST-KLIK

  OdpowiedzUsuń
 18. Świetnie to wygląda, naprawdę nie przypuszczałam, że można kawą stworzyć coś tak ładnego. Ale przyznam, że to kreatywne wykorzystanie tego napoju, którego akurat nie pijam ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja kawę piję rzadko, a czarnej to już w ogóle nie dotykam. Więc służy mi do malowania. ❤

   Usuń
 19. Piękne rysunki :) Masz wielki talent ! :)

  OdpowiedzUsuń
 20. Aniu, jestem zachwycona Twoimi rysunkami! Nie słyszałam o malowaniu kawą ale Twoje obrazy wyglądają fantastycznie! Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Woooow! Niesamowite, przepiękne!! Zachwycam się, nie pomyślałabym w życiu, że można kawą tak pięknie malować! <3 Cuda, cuda, cuda! <3

  OdpowiedzUsuń
 22. Nigdy wcześniej nie słyszałam o malowaniu kawą, ale widzę, że to naprawdę pięknie wychodzi! Bardzo mi się podoba, aż chciałabym spróbować!

  OdpowiedzUsuń
 23. Genialnie to wygląda, bardzo klimatyczne.

  OdpowiedzUsuń
 24. My też malujemy kawą w wersi dla dzici i polecam bristol jezt tańszy od bloku akwarelowego a efek ten sam zapraszam do nas bard,iej inntenzywne obrazy z kawy http://blondynkikreatywnie.blogspot.com/2017/11/pluszowy-mis-wczoraj-i-dzis.html?m=1

  OdpowiedzUsuń
 25. Rysunki są PRZEPIĘKNE! Masz wielki talent, jestem zachwycona. Mnie niestety zabawy farbami nie wychodzą i zostaje przy szkicowaniu ☺

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

stylowanka na Instagramie