Słów kilka o tym, być damą mimo, że społeczeństwo tego nie wymaga

 Cześć! Dzisiaj przygotowałam taki lekko żartobliwy wpis o tym, jak być damą w dzisiejszych czasach. Zapraszam!


 1.  Czytaj dużo! To mogą być Twoje ulubione książki, albo nawet ciekawe artykuły w internecie. Ważne, żeby w ogóle czytać coś, oprócz lektur do szkoły i na uczelnię.
 2. Ubieraj się z klasą! Oczywiście nie mówię, że masz nosić sukienki rodem z Dumy i uprzedzenia albo Kochanka królowej. Poza tym nie musisz nawet nosić sukienek, ale ważne jest, aby Twoje stylizacje były przemyślane i miały ręce i nogi. Ja nie przepadam ani za sukienkami, ani za spódnicami!
 3. Naucz się gotować! Chociaż trochę... Nie wypada chyba przypalać wody na herbatę, prawda? Poza tym może kiedyś przyjdzie w gościnę jakiś przystojny dżentelmen i będzie bardzo głodny. Chyba nie chcesz żeby obrażony poszedł do pobliskiego McDonald'sa?
 4. Naucz się szyć! Ja od dawna sobie obiecuję, że nauczę się szyć. Moja koleżanka niedługo kończy szkołę projektowania ubioru i bardzo jej zazdroszczę, że będzie potrafiła szyć! Ja zabieram się do tego trochę jak pies do jeża. Myślę jednak, że warto posiadać tę umiejętność.
 5. Ucz się języków obcych! Tak, tak! Nie ma niczego gorszego od nieznajomości przynajmniej jednego języka obcego! Może kiedyś będziesz miała szansę na zostanie dyplomatką i przez to, że nie znasz języka, będziesz musiała odrzucić tę ofertę.
 6. Posiadaj podstawową wiedzę o kulturze, muzyce, sztuce... Wbrew pozorom jest to ważne. Jeśli ktoś Ci powie, że tracisz na to swój cenny czas, to wyśmiej go!
 7. Znajdź swoją pasję i oddaj się jej! Możesz malować, śpiewać, uprawiać sporty. Ważne, abyś oprócz pracy i nauki znajdowała również czas na rozwijanie swoich pasji. W końcu dama jest wszechstronnie uzdolniona! Ja kiedyś myślałam o tym, aby zapisać się na wschodnie sztuki walki. Nadal to rozważam...
 8. Uśmiechaj się i bądź miła dla ludzi. Oczywiście nie do przesady. Nie zniżaj się jednak do poziomu osób wiecznie naburmuszonych. Czasami zwykłe uprzejme dzień dobry może komuś poprawić humor.
 9. Unikaj ludzi, którzy podcinają Ci skrzydła. Oj tak. Nie ma niczego gorszego od szemranego towarzystwa. A nawet jeśli musisz spędzać z tymi osobami czas, to postaraj się ograniczyć ten kontakt do minimum.
Zgadzacie się z tymi punktami?

sukienka - Elegrina

Komentarze

 1. Haha, w takim razie jestem prawie damą. Prawie, bo nie umiem szyć i...w ogóle mnie to nie kręci;)
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. ha :D sumując to wszystko, wyszłoby na to, że jestem prawdziwą damą :D jedynie z punktem 9 mam probelm ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie sukienki codzienne są idealne :) Prześliczny kolor tej twojej uwielbiam ten odcień bordowego. Świetny poradnik xd Według niego muszę nauczyć się szyć :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wpis :) No ja chyba niestety nie jestem idealną damą

  OdpowiedzUsuń
 5. Przepięknie wyglądasz i jesteś Damą.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajny wpis. Podoba mi się ten zestaw

  OdpowiedzUsuń
 7. Ta propozycja jest wprost zjawiskowa

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

stylowanka na Instagramie