Pozycjonowanie stronCześć! Być może kiedyś czytaliście o tym potężnym narzędziu, którym jest pozycjonowanie stron internetowych, ale co to tak naprawdę jest?


 Jest wiele firm, które oferują swoje usługi w zakresie pozycjonowania stron. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę odpowiedni tekst, a naszym oczom ukaże się mnóstwo ciekawych opcji. Pozostaje zatem pytanie, co wybrać? A może samodzielnie możemy się tym zająć?

 Jednak czym jest to pozycjonowanie?
Pozycjonowanie to różne działania mające na celu zwiększenie widoczności strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Najczęściej bazuje się na technikach nie w pełni zgodnych z wytycznymi wyszukiwarek. Jest ono najczęściej wykonywane z działaniami SEO. Jest to dość długotrwały proces, a na jego wyniki zwykle czeka się około kilku miesięcy.
Warto jednak zacząć już teraz!

Wpisując w wyszukiwarkę dowolne słowo, otrzymujemy listę stron, które według niej najbardziej pasują do danego hasła. Zależy nam, aby to właśnie nasza strona była najwyżej w rankingu, ponieważ większość użytkowników internetu nie przechodzi na drugą, czy trzecią stronę listy. Zwykle znajdują to, co ich interesuje na samym początku. Ale może jednak uda nam się poprawić widoczność naszej dopiero co utworzonej witryny? 

Jak to się mówi: content is a king
Unikalność treści to bardzo ważny czynnik. Powinien być tworzony z myślą o czytelniku i jego potrzebach. Nie warto zatem kopiować niczego z innych witryn, a w tytule powinniśmy umieszczać najważniejsze słowo kluczowe.
Responsywny szablon również odgrywa ważną rolę, ponieważ większość z nas przerzuciła się na korzystanie z internetu na urządzeniach mobilnych. Musimy więc zadbać o to, aby nasza strona wyświetlała się na nich poprawnie. 
Istnieje także sporo przydatnych narzędzi, takich jak PageSpeed Insights dostarczany przez Google, który ocenia to, jak szybko nasza witryna się ładuje. 

Pozycjonowanie stron to bardzo szeroki temat, ale warto się w niego wgłębić, gdyż zdecydowanie poprawi to pozycję naszej strony internetowej. :)

Komentarze

Popularne posty

stylowanka na Instagramie