Jak mieć piękną postawę ciała?

 

W dobie pandemii każdy z nas trochę zaniedbał regularne spacery oraz ćwiczenia. Nie ma w tym nic dziwnego, zwłaszcza że wiele firm przeniosło swoich pracowników z biura do pracy zdalnej. Podobnie było w przypadku dzieci, które nie mogły chodzić do szkoły i uczyły się przy komputerze. Taki styl życia pogłębił problemy z kręgosłupem i postawą u wielu Polaków, którzy i tak już przed pandemią narzekali na bóle pleców oraz nóg. Praca zdalna ma wiele zalet, ale niestety niesie ze sobą również wiele przykrych konsekwencji.

Na szczęście istnieje coś takiego jak buty profilaktyczne dla dzieci, dzięki którym nasi podopieczni będą mogli polepszyć komfort chodzenia. Takie buty przynoszą nie tylko korzyści zdrowotne, ale także wyglądają bardzo stylowo na nodze i są idealnie dopasowane. To sprawia, że dzieci chętnie założą je zarówno do szkoły, jak i na wyjście na spacer, ponieważ w żaden sposób nie odbiegają wyglądem od standardowych bucików.

Na rynku mamy dostępną ogromną gamę zdrowotnych butów, które dzięki dobremu ustabilizowaniu stopy pomogą nam zachować piękną postawę ciała. Takie obuwie jest zawsze wybierane przez lekarza ortopedę, dlatego powinniśmy się trzymać zaleceń specjalisty podczas wybierania takich butów. Najczęściej spotyka się obuwie:

 • z obcasem Thomasa
 • z odwróconym obcasem Thomasa
 • redresyjne
 • wyrównujące skrócenie kończyny dolnej
 • do połączenia z ortezą

 Niezależnie od tego jakie okrycie stopy potrzebujemy możemy mieć świadomość, że aktualnie oferta sklepów jest bardzo szeroka i z pewnością znajdziemy to, czego potrzebujemy.

Komentarze

 1. To tak mało istotna rzecz dla wielu osób ale sama przy pracy non stop przy laptopie w wieku 21 lat czułam jak wysiada mi kręgosłup. Tym bardziej że kurczę nie zawsze pracuję przy biurku i wygodniej ale mniej zdrowo jest mi np. w łóżku :/
  by-tala.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. To z pewnością jest jakieś wyjście. Ale, nic jednak nie zastąpi codziennej, chociaż minimalnej dawki ruchu...
  pozdrawiam serdecznie znad filiżanki kawy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To ważne żeby mieć dobrą postawę ciała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzeba zadbać o odpowiednie ćwiczenia, by mieć dobrą postawę ciała.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi bardzo praca biurowa popsuła wygląd sylwetki. Na szczęście zapisałam się na pilates, który koryguje wady postawy.

  OdpowiedzUsuń
 6. o postawę można dbać różnorodnie, np. ważna jest właściwa postawa podczas siedzenia, przydatne są treningi personalne na siłowni wzmacniające mięśnie pleców i brzucha, zawsze profilaktyka jest najważniejsza :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Trzeba zadbać o prawidłową postawę i rzeczywiście konieczne są ćwiczenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Hello, I have browsed most of your posts. This post is probably where I got the most useful information for my research. Thanks for posting, maybe we can see more on this. Are you aware of any other websites on this subject.
  gold jewelry designs in pakistan

  OdpowiedzUsuń
 9. Odpowiednimi ćwiczeniami można bardzo zadbać o dobrą postawę.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super wpis! My też duzo podózujemy. Staramy się pokazać dzieciakom jak największy kawałek świata. W tym roku deska dmuchana do pływania pod pachę i lecimy do Chorwacji na miesiąc. Jeszcze nas tam nie było. Z niecierpliwością odliczam już czas. Bardzo potrzebuję tego wyjazdu.

  OdpowiedzUsuń
 11. Moim zdaniem ćwiczenia i dieta to podstawa jeśli chce się schudnąć i zadbać o ładną postawę ciała. Ja ćwiczę póki co w domu, ale już na https://fitrepublic.pl/karta-multisport-jak-ja-zdobyc-i-ile-kosztuje/ czytałam o karcie multisport i zastanawiam się nad założeniem jej. Z tego co wiem w pracy mam taką możliwość. Dobrze zrobi mi wyjście do ludzi i ćwiczenia poza domem.

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetny wpis, musze popracować nad swoją postawą ciała.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

stylowanka na Instagramie