Pozycjonowanie stron

by - września 03, 2020

 

Każdy, kto prowadzi blog lub stronę internetową na pewno nieraz słyszał o pozycjonowaniu stron, ale czy na pewno wiemy, czym dokładnie to jest?

Fachowo https://afterweb.pl/pozycjonowanie-stron/ (SEO - search engine optimization) to proces, który ma na celu uzyskać wysoką pozycję strony w wynikach wyszukiwania np. Google. Wpływają na nie między innymi zoptymalizowane grafiki i filmy, użyteczność witryny (UX - user experience), przyciągające uwagę opisy stron, a także wiele innych równie ważnych czynników. Dzięki temu, że nasza witryna będzie wysoko pozycjonowana podczas wyszukiwania będzie mogła docierać do dużej liczby użytkowników oraz klientów. Każdy kto posiada własną stronę internetową powinien zgłębić się w ten bardzo ciekawy, ale i istotny temat.

Pozycjonowaniem stron możemy zająć się sami, ale możemy to także zlecić firmie, która profesjonalnie się tym zajmuje. Wybierając drugi sposób nie musimy się niczym więcej martwić. Dzięki temu zabiegowi nasza strona lub blog zyska większą popularność podczas wyszukiwania oraz będzie bardziej widoczny w wyszukiwarce. Spowoduje to wzrost zainteresowania tym, co oferujemy. 

Wyszukiwarka Google wciąż jest najbardziej popularną wyszukiwarką na świecie, zatem to właśnie w niej zależy nam na wysokich wynikach wyszukiwania naszej witryny. Kto z nas wpisując daną frazę przeskakuje na drugą lub trzecią stronę? Zwykle interesują nas wyniki, które znajdziemy na pierwszej stronie, a bardzo rzadko będziemy przeglądać dalszą część internetu. 

Bardzo ciekawym obszarem badań jest również UX, który ma na celu projektowanie użytecznej strony internetowej. Zajmują się tym UX designerzy, którzy korzystają z analizy, budowania oraz mierzenia efektów. Pierwszym etapem tworzenia strony internetowej jest określenie celów, jakie ma spełniać.

Myślę, że jest to bardzo interesujący temat, którym z pewnością zajmę się w następnych postach. :)

You May Also Like

4 komentarze

Blogaski

Jestem tu:

SpisBlog

zblogowani

zBLOGowani.pl