Jak uprządkować swój biznes

 

Każda osoba, która pragnie założyć swój własny biznes skupia się przede wszystkim na tym, aby zadbać o nawet najmniejszy szczegół. A jeśli dodatkowo posiadamy magazyn, na przykład w przypadku prowadzenia sklepu internetowego to nawet najmniejsza pomoc w organizacji okaże się dla nas zbawienna. 

Do koordynacji prac magazynowych służy magazynowy system informatyczny, czyli WMS. Ten program magazynowy skutecznie inicjalizuje procesy, które zachodzą w magazynie. Cały system jest zintegrowany i pozwala na całkowitą automatyzację ruchu produktów w centrum logistycznym. 

Do organizacji biznesu przydaje się również udokumentowanie krok po kroku relacji, która zachodzi między właścicielem biznesu a klientem. To bardzo istotna rzecz, o której powinno się pamiętać, ze względu na to, że usprawni to pracę w przyszłości.

Oprócz tego warto zadbać również o sprawny system CRM, który jest często postrzegany jako filozofia biznesowa. Służy on do monitorowania statusu klientów, a także do działań posprzedażowych. W takim arkuszu można dokumentować wszystko: od danych klientów po informacje o referencjach.

Warto już teraz zadbać o porządek w skrzynce odbiorczej - to zadanie wydaje się proste, ale każdy z nas zdaje sobie sprawę, że to nie jest takie łatwe. Polecane jest przede wszystkim nadawanie etykiet do wiadomości, zadbanie o stopkę, profesjonalny szablon oraz zainstalowanie przydatnych wtyczek - np. Boomerang.

Bałagan to nasz najgorszy wróg! Musimy zadbać o porządek nie tylko na biurku, ale także w komputerze. Każdy z klientów powinien posiadać własny folder, a po 30 dniach od zakończenia sprzedaży dokumenty można usunąć lub przekazać klientom.

Jeśli posiadamy mały biznes to musimy być swoimi własnymi asystentami jeśli chodzi o zarządzanie finansami i fakturami. Nawet jeśli korzysta się z usług księgowego to warto samemu ogarnąć ten temat, wystarczą podstawy, a już z niektórymi problemami poradzimy sobie sami.

Praca nad uporządkowaniem biznesu może się wydać trudna, zatem warto podzielić sobie zadania na kilka mniejszych i wszystko okaże się łatwiejsze.

Komentarze

  1. Dobra organizacja to podstawa, w każdym biznesie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Zgadzam się. Dobra organizacja jest kluczem do sukcesu. Bałagan w dokumentacji, sposobie wykonywania obowiązków itp. zawsze się kończy fiaskiem

    OdpowiedzUsuń
  3. Ja, co prawda, własnego biznesu nie prowadzę, ale ogólnie w życiu kieruje się podobnymi zasadami. Dobrze zorganizowany dzień zawsze przynosi więcej uśmiechu niż chaos :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty