Tworzenie sklepów internetowych

 

Pandemia uświadomiła wielu stacjonarnych sprzedawców, że ich biznesy są zagrożone, gdy nie działają one online. Wiele dużych sklepów zyskało na sprzedaży online, zyskały również na tym firmy kurierskie, logistyczne, działy IT... Sklep internetowy to efekt zgranej współpracy naprawdę wielu osób! 

Tworzenie sklepów internetowych odbywa się w dziesięciu krokach. Najpierw należy przeanalizować rynek, czyli prościej mówiąc podglądnąć jak radzi sobie nasza konkurencja, jak wygląda ich sklep, ceny itd. Następnym krokiem jest odpowiedzenie sobie na takie pytania jak: Jaki jest mój cel? Czym się wyróżnię? Co zaoferuję klientom? Kolejno musimy wybrać odpowiednią nazwę oraz domenę - to bardzo ważne, aby dobrze przemyśleć ten krok. Następnie musimy poświęcić trochę czasu na wybór odpowiedniej szaty graficznej dla naszego sklepu. Piąty krok to formalności - między innymi umowa z firmą kurierską. Następnie możemy rozważyć dodanie naszego sklepu do statystyk (pomocne w tym wypadku jest Google Analytics), dodanie informacji dla klientów na temat na przykład kosztów dostawy. afterweb.pl Kolejno wprowadzamy produkty, które będziemy oferowali, a jako ostatnie, ale również ważne kroki to testy sklepu oraz marketing. 

Własny sklep internetowy daje nam pewność, że żadna pandemia nie zatrzyma naszego biznesu i nie zostaniemy przez to wykluczeni. To także możliwość do rozbudzenia naszej pasji - możemy sprzedawać produkty handmade np świeczki lub mydełka. Coraz więcej osób docenia produkty robione ręcznie. :)


Komentarze

 1. Sklep internetowy to ogromny komfort dla przedsiębiorcy. Zwłaszcza w tych trudnych czasach

  OdpowiedzUsuń
 2. Dzisiaj jest bardzo opłacalne posiadanie swojego sklepu internetowego.

  OdpowiedzUsuń
 3. mi się marzy własny internetowy sklep zielarski w którym dzieliłabym się swoją pasją z innymi <3 sprzedawałabym tam zioła, mieszanki, naturalne kosmetyki i produkty zero waste <3

  OdpowiedzUsuń
 4. Tak jak wspomniałaś na początku - sklep online to dzisiaj właściwie podstawa przy prowadzeniu biznesu sprzedażowego

  OdpowiedzUsuń
 5. W ubiegłym i obecnym roku posiadanie sklepu Internetowego i myślenie o sprzedaży to podstawa :) chyba pandemia pokazała dla wielu osób ile zalet posiada kupowanie w Internecie i jak szybko można mieć dostarczoną paczkę do domu.

  OdpowiedzUsuń
 6. nie wiem czy dałabym sobie radę sama, nawet jeśli miałabym jakiś gotowy szablon do sklepu, chyba wolałabym zapłacić jakiejś agencji digital czy technologicznej by zrobiła to za mnie, przynajmniej by wszystko działało ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. warto wiedzieć że np. serwis komputerów, czy niektóre sklepy komputerowe oferują też usługi informatyczne nie tylko w zakresie napraw, ale też projektowania stron i sklepów online :)

  OdpowiedzUsuń
 8. sklepy internetowe to najlepsza opcja dla firm, które sprzedają nietypowe produkty lub którzy chcą oferować towar w całej Polsce a nie stać ich na sklepy stacjonarne. to właśnie w sieci kupiłam białe listwy MDF, kryształowe plafony, czy też koce z wełny czesankowej

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty

stylowanka na Instagramie