Zakochani w Lizbonie

 

 Portugalskie płytki azulejo - znajdziecie je na każdym kroku w Lizbonie

Cześć!

Tak jak wcześniej pisałam - od miesiąca znajduję się w Lizbonie. Wyjechałam tu na praktyki z programu Erasmus. Od tego czasu udało mi się zwiedzić całkiem sporo! Co koniecznie trzeba zrobić w tej urokliwej, europejskiej stolicy? Zjeść Pastéis de nata - przepyszne babeczki budyniowe wywodzące się z lizbońskiego klasztoru hieronimitów w Belem, a także przejechać się tramwajem nr 28. To tylko kilka punktów, o które należy zahaczyć będąc w Lizbonie.

  Panorama Lizbony

 Portugalia była kiedyś prawdziwą światową potęgą, a wszystko za sprawą śmiałych ekspedycji, dzięki którym zdobywała jedno terytorium po drugim. Każdy z nas zna takie nazwiska jak Vasco da Gama czy Ferdynand Magellan, a dzięki założonej w XV wieku Szkole Morskiej w Sagres było możliwe szkolenie ludzi w sztuce nawigacji i żeglowania. 

Kafejki w Lizbonie są wyjątkowo urokliwe

Portugalczycy uwielbiają słodkie ciasta i wypieki. Oryginalne Pastel de Nata powstały ponad 150 lat temu w Fabrica Pastéis de Belém. Dokładny ich przepis jest pilnie strzeżony! 

Torre de Belém

Torre de Belém to jedna z największych atrakcji turystycznych stolicy Portugalii. Jej budowa została zakończona w 1520 roku na zachodnim przedmieściu Belém nieopodal Klasztoru Hieronimitów.

Klasztor Hieronimitów

Piękne kamienne rzeźbienia pokrywają niemalże każdą powierzchnię dwupoziomowych krużganków, a zachodnia brama kompleksu stanowi idealny przykład manuelińskiego stylu i rzeźby. 


Park znajdujący się przed Klasztorem Hieronimitów

 W klasztorze znajdują się groby królewskie oraz nagrobki żeglarza Vasco da Gamy i pisarza Luisa de Camoes. Budynek upamiętnia złoty wiek portugalskich odkryć i jest symbolem portugalskiej kultury i tożsamości narodowej.


 
Praça do Comércio

Praça do Comércio zlokalizowany jest nad brzegiem rzeki Tag, która przepływa przez Lizbonę, by połączyć się dalej, w dzielnicy Belem z Oceanem Atlantyckim.
Plac Praca do Comercio jest położony w dzielnicy Baixa i stanowi jedno z jej serc – nie sposób nie zauważyć tego placu. Każdego roku przez plac Comercio przewijają się miliony turystów.

Z racji tego, że idzie zima chciałabym Wam polecić stronę: PaMaMi na której znajdziecie bardzo szeroką ofertę czapek, szalików i innych kompletów, które doskonale nadadzą się na jesień i zimę. Zostały one wykonane z wysokogatunkowych materiałów, a cena jest bardzo korzystna. Jeśli chcecie zaskoczyć wszystkich Waszym stylem na zimę to koniecznie zajrzyjcie!Przy okazji chciałabym Wam polecić https://www.alfapartner.pl/, gdzie znajdziecie mnóstwo ofert na wynajem urządzeń sanitarnych. Takie rozwiązanie pozwala na zaspokojenie potrzeb wielu osób, w tym organizatorów dużych imprez. W pakiecie znajdziecie m.in. produkcję kontenerów pod indywidualny projekt, wynajem ogrodzeń oraz wywóz śmieci. Firma działa na rynku już wiele lat, dlatego jest warta zaufania.


Komentarze

  1. Alez tam pięknie. A Ty wyglądasz obłędnie w tej sukience.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przepiękne miejsce. Lubię takie stare budowle, uliczki, na których czuć historię

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty